Značky

Adidas

Tato značka rozhodně nepatří mezi nejmladší a už proto, že si od roku 1949 drží své místo ve světě obuvi i oblečení, je hodna obdivu. Značka Adidas spatřila světlo světa dne 18. srpna roku 1949 pod rukama Adolfa Dasslera. Tehdy se tato společnost jmenovala Adolf Dassler adidas Sportschuhfabrik. Ještě ve stejném roce vznikla značka tří […]

Tato značka rozhodně nepatří mezi nejmladší a už proto, že si od roku 1949 drží své místo ve světě obuvi i oblečení, je hodna obdivu. Značka Adidas spatřila světlo světa dne 18. srpna roku 1949 pod rukama Adolfa Dasslera. Tehdy se tato společnost jmenovala Adolf Dassler adidas Sportschuhfabrik. Ještě ve stejném roce vznikla značka tří pruhů, která se stala celosvětově známým symbolem.

V roce 1952 se na Olympijských hrách v Helsinkách “blejskly” adidasky stejně jako sportovec, který je měl na nohách – Emil Zátopek. Tehdy rozhodně nebyly tak vystilingované jako dnes, zvlášť poté co v nich Emil Zátopek “odběhal” závod na 5 tisíc metrů, 10 tisíc metrů a ještě navrch maraton. Celosvětového uznání se značka adidas dočkala o dva roky později na mistrovství světa ve fotbale. Němečtí fotbalisté rozhodně nebyli považováni za adepty na vítězství. Adolf Dassler je vybavil kopačkami z lehčí a tenčí kůže a s delšími šroubovacími kolíky. A to se jim vyplatilo v momentě, kdy začalo pršet a maďarští fotbalisté bojovali nejen s míčem, ale i se svými prosáklými kopačkami, ve kterých se špatně pohybovali na zabláceném hřišti. Od té doby byly sportovní boty adidas uznávány odbornou i laickou veřejností. Postupně se rozšiřovala výroba běžecké, fotbalové, boxerské a tenisové obuvi.

adFIT

Dnes už značka adidas nezapomíná ani na ty nejmenší (ne)sportovce. Díky adidas adiFIT nemusíte trápit sebe ani své dítko při výběru vhodné obuvi. V obuvi se systémem adiFIT je speciální vyjímatelná vložka pro určení velikosti. Už si nemusíte lámat hlavu, jestli jsou nebo nejsou prstíky Vašeho dítěte utlačovány. Teď prostě vytáhnete vyjímatelnou vložku z boty, dítě na ni položí chodidlo a Vy podle zobrazeného prostoru zjistíte, zda velikost obuvi vyhovuje nebo ne.

AdiPRENE

Technologie adiPRENE je používána u sportovní obuvi adidas jako tlumící materiál a ve spojení s tlumící podevší představuje dokonalé odpružení. Tento systém je využíván hlavně  při výrobě běžecké obuvi v oblasti paty. Technologie adiPRENE+ se používá u běžecké obuvi adidas v oblasti špičky chodidla a má vysoce elastické vlastnosti. Pro bližší představu můžeme přirovnat tuto funkci trampolíně.

adiWEAR

Pokud se věnujete sportu na velmi tvrdém povrchu či na “škváře” a chcete si pořídit adidas botky, hodí se pro Vás obuv adiWEAR. Podrážka je vyrobena ze speciální pryžové směsi, která je odolná proti otěru a zároveň má dobrou přilnavost. Protože nezanechává šmouhy, můžete si tyto boty vzít i do tělocvičny či fitnesscentra. Dále si je můžete vzít na tenis, běh a outdoor.

agION

Pokud Vás trápí plísně a bakterie nohou, vyzkoušejte boty s technologií AgION. Funkční látkou je stříbro, jehož ionty zabraňují vzniku bakterií, plísní a zápachu.

 

Add Comment

Click here to post a comment