Značky

Converse

Pokud patříte mezi skejťáky, pak určitě znáte značku Converse. Tato americká značka se zaměřuje především na výrobu, dnes již kultovních, plátěných kotníčkových bot s gumovou podrážkou. Tuto stylovou obuv má na svědomí pan Marquis M. Converse, který si v roce 1908 založil vlastní firmu “Converse Rubber Shoe Company”. Začalo se s výrobou zimních bot pro […]

Pokud patříte mezi skejťáky, pak určitě znáte značku Converse. Tato americká značka se zaměřuje především na výrobu, dnes již kultovních, plátěných kotníčkových bot s gumovou podrážkou. Tuto stylovou obuv má na svědomí pan Marquis M. Converse, který si v roce 1908 založil vlastní firmu “Converse Rubber Shoe Company”. Začalo se s výrobou zimních bot pro muže, ženy i děti a později se přidala výroba sportovních bot pro tenisty.

Cena těchto stylových botek se pohybuje různě. Pokud nepotřebujete mít na nohách nejnovější kolekci a v rámci šetření si raději počkáte na nějaký ten výprodej, seženete je už od 600 Kč (na internetu). Pokud potřebujete být vystylingovaní podle současných trendů pak se připravte, že budete minimálně o 1600 Kč lehčí. Tyto značkové kecky můžete nosit snad ke všemu – k sukni, jeansům, kraťasům a některé odvážlivky je nosí i k legínám. Ale pokud se chystáte někde plesat, měli by jste je raději nechat doma. I když některé dívčiny je na tanečních schovávají pod svými šaty (jsou na tancování přece jen pohodlnější než boty na podpatku, ale nesnažte se to vysvětlit babičce). To k druhému pohlaví je dnešní móda benevolentní a tak je pánové můžou nosit i k obleku.

Ale co údržba Conversek? Začneme od špičky. Někteří mají určitě tu zkušenost, že jim efektní bílá špička časem mění barvu a je spíše do žluta. Někdo na to používá buď odlakovač na nehty, olej a nebo takový ten prostředek (nemůžeme jmenovat), kterým paní v reklamě vrací původní barvu botaskám, dětskému kolu a jinému harampádí, co objevila se svými dětmi v garáži. A protože boty a kabela musí ladit (tedy podle módních poradců, kteří občas vypadají, že sami potřebují poradit), tak si můžete pořídit i kabelu Converse. Ta už se dá koupit daleko levněji.

 

Add Comment

Click here to post a comment