Zajímavosti

Dětské boty

Všechny maminy případně i tatínkové mají nelehký úkol. Nejdříve musí obout sebe (to je pro většinu z nás lehčí úkol) a potom se pustí do obouvání svých ratolestí. Ti, co mají hodné klidné děti, co dokáží po celou dobu zkoušení dětských bot vydržet v klidu třeba u pohádek, které jim promítá již většina prodejců bot, […]

Všechny maminy případně i tatínkové mají nelehký úkol. Nejdříve musí obout sebe (to je pro většinu z nás lehčí úkol) a potom se pustí do obouvání svých ratolestí. Ti, co mají hodné klidné děti, co dokáží po celou dobu zkoušení dětských bot vydržet v klidu třeba u pohádek, které jim promítá již většina prodejců bot, mají štěstí. Horší je to s dětmi, které nakupování rozhodně nebaví a krátí si volnou chvíli zběsilou honičkou mezi regály s nebohými rodiči. Pokud se Vám už konečně podaří tu divou zvěř odchytit a přejít k samotnému výběru a zkoušení bot, nastává další problém.

Najít vhodné a kvalitní dětské boty může být v dnešní době oříšek. Spoustu dětí trápí široké chodidlo a vysoký nárt. Takže na boty se špičkou můžou zapomenout. Nevhodnou obuví, která utlačuje dětskou nožku můžete svému dítěti zadělat na bolestivé zarůstání nehtů u nohou, které se v krajních případech musí řešit chirurgicky, ale hlavně narušíte správný vývoj chodidla. Pokud koupíte dětské boty, které budou malé či úzké můžete tak svému dítěti “zadělat” na otoky, puchýře nebo i hůř, na deformaci prstů a klemby. Pokud však koupíte boty, které budou větší, s tím že do nich dítě doroste a Vy nebudete muset kupovat brzy nové, můžete mu způsobit ty samé zdravotní problémy jako u malých dětských bot. Dětské boty mají pro dětskou tlapku dělat jakou si pevnou podpěru, ve které rozhodně noha nemá “jezdit” dopředu a dozadu. Nehledě na to, že děti, které věčně někde pobíhají, můžou ve zbytečně velkých botách snadno zakopnout.

Pokud Vám záleží na zdraví Vašich dětí, rozhodně by jste se při nákupu dětských bot měli vyvarovat nákupům v tržnicích a odmítat “poděděné” boty, které jsou ještě “dokonale” zachované. Každé správné dětské boty by měli mít výstuž pro podporu klemby. Pokud Vaše dítě dokáže boty rychle zrychtovat, nezbývá Vám nic jiného než koupit nové, i když Vaší ratolesti pořád ještě padnou. Díky nepravidelně ochozeným podrážkám můžete také skončit u ortopeda.

Důležité je také to, z čeho je obuv vyrobena. Rozhodně nenechávejte děti chodit v celogumových nebo v gumotextilních botách celý den. Vůbec nejvhodnější
materiál, z hlediska vzdušnosti, je pro boty je kůže nebo plátno. Nezapomínejte ani na vhodné přezuvky! Nejvíc prospějete svým dětem, když jim pořídíte takové ty “bačkůrkové” sandálky nebo klasické sandále.

Add Comment

Click here to post a comment