Značky

Prada

Mario Prada založil v Miláně v roce 1913 módní závod Fratelli Prada. Módní  dům nejdříve prodával pouze luxusní kožené zboží a doplňky. Později se změnil název na Prada S. p. A. Celosvětovou proslulost dala této značce až zakladatelova vnučka Miuccia Prada. Ta zdědila upadající podnik v roce 1978. Miuccia Prada začala věnovat navrhováním módních kolekcí […]

Mario Prada založil v Miláně v roce 1913 módní závod Fratelli Prada. Módní  dům nejdříve prodával pouze luxusní kožené zboží a doplňky. Později se změnil název na Prada S. p. A. Celosvětovou proslulost dala této značce až zakladatelova vnučka Miuccia Prada. Ta zdědila upadající podnik v roce 1978. Miuccia Prada začala věnovat navrhováním módních kolekcí a její manžel, Patrizio Bortelli, zajišťoval vedení a chod podniku. V současné době je Prada jedna z nejvlivnějších společností v módní branži. Po světě je rozeseto 250 obchodů v 65 zemích světa. V 90. letech vznikla Prada Group a ta koupila další proslulé módní značky (Fendi, Helmut Lang, Jil Sander, Giorgio Armani).

A jak vypadá letošní kolekce? Pokud ujíždíte na retru, tak jarní/letní kolekce pro rok 2012 se nechala inspirovat 50. léty. Ženy budou vypadat jako pin-up girl. Co říkáte na lodičky, sandály, pantofle a boty na klínku Rock´ n´roll s plameny cadillac? Vypadají luxusně a luxusní je i cena. Sandálky Rock´n´roll stojí 22 000 Kč. Pantoflíčky stojí “pouhých” 13 000 Kč. Jinak co se týká cen pánských a dámských bot, nejlevnější seženete za 5 000 Kč, ale počítejte s tím, že většina cen bot Prada se pohybuje od 10 000 Kč výš. Pokud těmto botám neodoláte i přes jejich vysokou cenu, můžete si je koupit přes e-shopy nebo v ulici Pařížská 16 v Praze.

 

 

 

Add Comment

Click here to post a comment