Tipy na nákup

Reebok Easytone

Zázračné boty, které Vám dopomohou k lepší postavě. Tak takový zázrak slibuje reklama na boty Reebok EasyTone. Nečekejte však,  že se trochu projdete a v pohodě zhubnete. Boty Reebok Vám slibují “pouze” zpevnění lýtkových, stehenních a hýžďových svalů. Ale sliby – chyby a kde je pravda? Skutečně je nějaký rozdíl v chůzi v “obyčejných” botách a […]

Zázračné boty, které Vám dopomohou k lepší postavě. Tak takový zázrak slibuje reklama na boty Reebok EasyTone. Nečekejte však,  že se trochu projdete a v pohodě zhubnete. Boty Reebok Vám slibují “pouze” zpevnění lýtkových, stehenních a hýžďových svalů. Ale sliby – chyby a kde je pravda? Skutečně je nějaký rozdíl v chůzi v “obyčejných” botách a v botách Reebok EasyTone?

Když trochu zapátráme na internetu dostaneme se k celkem logicky vyhlížejícím faktům. Tyto boty využívají technologii, kterou navrhl inženýr z NASA, Bill McInnis. Jejich posilovací tajemství je založeno na balančních polštářích, které jsou umístěny na přední části a na patě. Tyto polštářky při chůzi vytváří nestabilitu, kterou Vaše svaly automaticky vyrovnávají a jsou tak nuceny k vyšší aktivitě, než při chůzi v běžných botkách. Aby jste měli lepší představu, chůze v těchto botách připomíná chůzi po písečné pláži. Podle některých odborníků lze chůzi s botami Reebok EasyTone přirovnat ke cvičení na balančních míčích. Podle jiných odborníků jsou však tyto boty vhodné akorát na vyvrknutí kotníku. Tak si vyberte! Jinými slovy – ano, jistý prospěšný účinek to má, ale rozhodně by jste neměli vyměnit sportování  a cvičení za obouvání bot.

Tohle jsou, ale poznatky z teoretické roviny. Nejdůležitější je však praxe. Jelikož boty Reebok EasyTone nevlastním a kvůli tomuto článku si je nemíním kupovat, brouzdala jsem po internetových diskuzích, jestli nenajdu nějaké názory od těch, co tyto botky vyzkoušeli na vlastní kůži. A přesně tak jak se liší názory odborníků, tak se liší i názory zákazníků a hlavně zákaznic. Jeden tábor zákaznic říká, že hned po prvním dni “šmajdání” v botách Reebok cítily svoje namožené svaly dolní poloviny těla, jako kdyby dřely v posilovně. A námahu při chůzi přirovnali k permanentní chůzi do kopce. Některé z nich pozorovaly zpevnění dolní poloviny těla a úbytek na váze, ale přitom dodávaly, že nemůžou stoprocentně zaručit, že to vše je zásluha bot. Tábor na opačné straně barikády pár dní pociťoval namožené svaly a tím to haslo. Někteří prostě bezmezně věří ve zpevňovací účinky bot a někteří v tom vidí jen dokonalý reklamní tah. Nicméně díky těmto botám by jste si měli zpevnit svaly dolní poloviny těla, odbourat celulitidu a zlepšit držení těla.

Pokud už se rozhodnete pro nákup bot Reebok EasyTone, měli by jste vědět, že tato obuv není vhodná pro všechny. Rozhodně nejsou vhodné pro děti, které rády běhají a dělají prudké pohyby do strany, což se v těchto botách nenosí a nedoporučuje. A pro starší a pokročilé by byla chůze v těchto botách velkou zátěží.

A kolik tyto snad zázračné botky stojí? Cena se pohybuje mezi dvěma až šesti tisíci. Nejlevnější jsou žabky, které koupíte již od 1 399 Kč. Tenisky EasyTone jsou zhruba o tisícovku dražší. Na kozačky si připravte tři tisíce. Ovšem nejen boty Reebok EasyTone slibují zpevnění. Stejné účinky slibuje obuv značky Skechers Shape Ups, která stojí okolo tří tisíc. Další technologií je MBT, která je k mání od 2 500 Kč, ale nejdražší kousky stojí až 6 000 Kč.