Zajímavosti

Reklamace bot: Jak správně postupovat?

Už se vám někdy stalo, že jste kupovali boty u renomované značky a přestože jste se o ně starali pomalu líp než o vlastního yorkšíra, tak vám za týden praskla podrážka, rozlepila se pata, nebo zůstaly šňůrky v ruce? Co teď?

Pokud jste podobného ražení, jako 99,9% nakupujících, nejspíš vás příliš neláká vidina reklamace a dohadování se s prodavačem o tom, kdo má pravdu. Tvrzení, že jste s botama zacházeli jako se svátostí – samozřejmě jste nechodili do vody a ne, opravdu jste nepoužívali žádné agresivní čistící prostředky, je jedna věc… Zbytek zážitku z reklamace záleží na tom, kdo se ocitne na druhé straně prodejního pultu. Pokud budete mít štěstí, reklamace proběhne bez větších potíží a vy si odnesete buď rovnou nový pár bot, nebo se dočkáte opravy. Ovšem jestli máte zrovna smolný den a prodavač se špatně vyspal, připravte se na problémy…

Pro předcházení podobným případům jsou doslova k nezaplacení různé diskuze a sdílení zkušeností na internetu, kde se dozvíte, jak se která firma staví k zákazníkům, pokud se vyskytnou výše uvedené problémy. Jsou ochotní? Usmívají se na vás? Probíhá vše bez komplikací? Nabídnou vám jako kompenzaci slevu na další nákup, nebo dostanete milou pozornost v podobě drobného dárečku? Všechny tyhle informace jsou pro nakupujícího skvělým vodítkem, jestli své těžce vydělané penízky investovat do páru bot zrovna od té nebo oné firmy.

Je jasné, že pokud řešíte nákup tenisek za sto padesát korun, nebudete z koupě nejspíše tak nervózní, jako když na vás u pokladny prodavač vybafne čtyřcifernou částku, nápadně se blížící několika rodinným víkendovým nákupům.

Tehdy už se vyplatí dát si tu práci a strávit chvilku brouzdáním po internetu a hledat buď přímo recenze zboží, které máte zájem koupit, nebo ohlasy na konkrétního prodejce. S obojím vám může ušetřit práci a peníze nedávno vzniklý web TestBlog.cz. Jde o službu doslova „od nakupujících pro nakupující“. TestBlog se totiž věnuje recenzím běžně dostupného spotřebního zboží z řady potravin, nápojů, drogerie, kosmetiky, nářadí, doplňků stravy a mnoho dalšího.

Než se tedy plácnete přes kapsu a necháte výplatu v obchodě na pultu, zkuste omrknout recenze a doporučení, abyste si případně ušetřili starosti a neopakovali něčí chybu.

Můžete si také ušetřit klikání a nechat si zasílat z TestBlog.cz přímo upozornění o všech nových recenzích, které uživatelé vložili. Neztratíte tak přehled o nových testech a můžete se rovnou podělit i o svou zkušenost v komentářích, pokud máte daný výrobek vyzkoušený.