Novinky a trendy

Nestárnoucí trend: Pánské semišové boty

Semišové boty jsou snad věčné. Ať už frčí cokoliv, již tradiční semišky se stále drží a jsou stále oblíbené. Pokud jste muž a už Vás omrzely staré klasické barvy semišových bot – černá, hnědá, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Letos totiž frčí pánské semišové boty v netradičních barvách. Červené, modré, zelené, fialové a šedivé […]

Semišové boty jsou snad věčné. Ať už frčí cokoliv, již tradiční semišky se stále drží a jsou stále oblíbené. Pokud jste muž a už Vás omrzely staré klasické barvy semišových bot – černá, hnědá, pak mám pro Vás dobrou zprávu.

Letos totiž frčí pánské semišové boty v netradičních barvách. Červené, modré, zelené, fialové a šedivé v různých odstínech a s různým barevným podkreslením podrážek, tak přesně takovými kreacemi můžete obohatit Váš botník.

Jak takové boty udržovat, aby vám vydržely co nejdéle?

Lidé se často bojí semišových bot právě kvůli jejich údržbě. Přitom vlastně není čeho se bát.

  1. Ještě než v nich poprvé vyjdete do ulic, nastříkejte je voděodpuzujícím sprejem. Běžně k dostání je třeba sprej od Loake nebo Allen Edmonds a další. Sprej vytvoří ochrannou vrstvu, která ochrání obuv před mokrem a nečistotami. Tuto proceduru musíte jednou za čas zopakovat, protože samozřejmě nevydrží navždy. Sprej nastříkejte vždy na suchou obuv.
  2. Pokud se na botách přeci jen udělá nějaká ta skvrna, použijte speciální kartáč na semiš. Jestliže ani to nepomůže, šáhněte po speciální gumě na semiš.
  3. Ani to nepomáhá? Pak nastříkejte na boty sprej na čistění semiše a  rozetřete hadříkem nebo houbou a poté boty opláchněte pod tekoucí vodou. Nakonec je nechte vyschnout a před nošením je vykartáčujte, aby lépe vypadaly.

 

Add Comment

Click here to post a comment